
Otevírání skialpové sezóny #2 - Stubai
Nastartujte skialpovou sezónu dříve než ostatní

Termín
13.-16.12.2026
.png)
Délka
3 dny v terénu

Místo
Stubai/AT

Cena
400
Otvírák sezóny pro skialpové nedočkavce. Tři dny a tři túry na nejvýše položených tyrolských ledovcích, kde je už takhle z kraje zimy záruka dobrých sněhových podmínek a kvalitních sjezdů.
Potkáme se nájezdový den večer na apartmánu v údolí. Následující tři dny pak vždy brzy ráno vyrazíme na celodenní túru s dopomocí lanovek (ze střediseka Stubaier Gletscher).
Budeme mít v merku vrcholy jako jsou Wilder Pfaff 3456 m, Pfaffenkogel 3366 m, Hinterer Daunkopf 3225 m, nebo třeba nejvyšší vrchol Stubaiských Alp - Zuckerhütl 3507 m. Konkrétní cíl budeme vždy vybírat s ohledem na pomdínky a pořasí a také "skills" naší skupiny.
Povinné vybavení
Skialpový, lavinový a ledovcový "hardware"
Skialpová výbava (lyže, pásy, boty, hole, haršajzny) – možno výhodně zapůjčit v Rockpointu
Lavinová výbava (vyhledávač, sonda, lopata, doporučuji i lavinový batoh - "airbag") – možnost zapůjčit z půjčovny Lukymountain (ceník půjčovného)
skialpové mačky a cepín, sedací úvazek a přilba - možnost zapůjčit z půjčovny Lukymountain (ceník půjčovného)
Co s sebou, obečení atd.
Kvalitní a funkční oblečení na skialpové túry do každého počasí (lyžařské ponožky, spodní vrstvy ideálně z merina, membránové kalhoty i bundu, zateplovací vrstvu, slabší rukavice na pohyb, teplejší na sjezd, šátek “buff”, čepici atd.)
Batoh vhodný na skialp (minimálně 30l s možností uchycení cepínu, přilby a lyží - doporučuji "airbag")
Sluneční i lyžařské brýle, čelovku, osobní lékárničku a léky, termosku na čaj a svačiny na túry, vysoušeče obuvi
Co je v ceně?
Individuální program vedený horským vůdcem IFMGA nebo horským vůdcem IFMGA aspirantem ve skupince maximálně 6 osob.
Co není v ceně?
Vaše další náklady - doprava, ubytování a strava, lanovky a případné zapůjčení chybějící výbavy.
Ubytování a stravování
Ubytování zajistíme po vzájemné dohodě ve vybraném penzionu v oblasti, většinou se noc pro jednu osobu pohybuje okolo € 50-70. Jídlo si buď uvaříme na apartmánu, nebo si zajdeme někam do restaurace.
Pojištění
Podmínkou vaší účasti je platné cestovní pojištění zahrnující skialpinismus. Doporučuji Alpenverein nebo ČHS Trio.
Náročnost akce
Akce není vhodná pro úplné skialpové začátečníky. Nutná je alespoň základní lyžařská zdatnost ve volném terénu. Každý den nastoupáme cca 800-1000 výškových metrů a v terénu budeme 6-7 hodin.
Pokud si nejste jistí, zda je akce pro vás vhodná, zavolejte mi a vše si vyjasníme.
Doprava na akci
Individuální - společně se potkáme na místě.






